TuristiÄŤki leptir

Održan StartUp Tourism

alt Održan prvi StartUp Tourism - manifestacija za podršku razvoju ideja iz oblasti turizma. 

U prostorijama JU Turisti?ko-ugostiteljske škole u Tuzli, u subotu 15.11.2014. godine realizovan je prvi StartUp Tourism projekat za podršku mladim poduzetnicima u razvoju ideja iz oblasti turizma. 

Osamnaest mladih u?esnika je imalo priliku da tokom dana prezentuju svoje ideje i uz asistenciju mentora-eksperata iz Ministarstva razvoja i poduzetništva, Turisti?ke zajednice, afirmiranih vlasnika biznisa i škole kao doma?ina pokušaju da ih razrade i omogu?e da budu što bliže realizaciji. U timskom radu, opuštenoj atmosferi ideje su se polako ali sigurno transformisale u poslovne poduhvate, uz konstantno pra?enje od strane mentora koji su u?esnicima pružali punu podršku. 

U finale su se plasirale ideje 'Krugovi Tuzlanskog kantona', 'Moj grad, Tvoj grad, Naš grad', 'Facebook video zid', 'Moj Smoothie' i 'Festival turizma' a za najbolju ideju proglašena je 'Moj Smoothie', proizvodnja i distribucija napitaka od svježeg vo?a i povr?a, dok su drugo i tr?e mjesto zauzele ideje 'Moj grad, Tvoj grad, Naš Grad' i 'Facebook video zid'. 

 

Generalna ocjena svih u?esnika ove manifestacije bila je da sve ideje zaslužuju pažnju i pohvale za kreativnost mladih ljudi koji su ovom prilikom odlu?ili da pokažu svoje znanje i umije?e. 
Na ovaj na?in se Start Up Tourism projektom i njemu sli?nim može uspostaviti saradnja škola sa privredom i otvoriti mogu?nosti za pristup tržištu rada pokretanjem vlastitog biznisa kroz realizaciju kvalitetnih poduzetni?kih ideja.

U projektu su u?estvovali u?enici svih usmjerenja Turisti?ke škole ( Turisti?ke tehni?ari, kuhari, konobari, poslasti?ari ) kao i stru?ni tim profesora, a realizaciju projekta podržala je organizacija KulturKontakt Austrija i partneri iz privrede. 

Nakon proglašenja pobjednika i uru?enja nagrada, manifestacija je završena uz poruku 'Vidimo se na StartUp Tourism 2015' !

 

 

GALERIJA SLIKA

 

Share on facebook

FB Grupa Turisti?ki Leptir

 

New Photos

 

 

Poll

Panoramic tour bus through Tuzla ?
 
We have 12 guests online