TuristiÄŤki leptir

Redakcija

 

Redakcioni tim Turisti?kog leptira ?ine u?enici završnog IV razreda 

Turisti?ko-ugostiteljske škole sa profesoricom Svjetlanom Bogdanovi? Kuret.

Web portal ure?uju u skladu prakti?ne nastave u školi. Cilj nam je podijeliti svu našu mogu?u turisti?ku ponudu Tuzlanskog kantona. Na ovom portalu i na našim stranicama možete prona?i mnogo zanimljivih i po vas korisnih historijskih I geografskih karakteristika, kulturnih dešavanja, interesantnih fotografija, tako?e možete pogledati naše zapažane rezultate na raznim takmi?enjima, kao sto smo u?estvovali na jednom od finalnih takmi?enja Tour-reg projekta koji je održan u Sarajevu, projekat Turisti?ko-ugostiteljske škole iz Tuzle osvojio je prvo mjesto.
U organizaciji KulturKontakt-a i uz podršku Austrijske ambasade u BiH, u Sarajevu je 12.12.2012. održano finalno predstavljanje u?eni?kih projekata u projektu TOUR-REG, za razvoj turisti?kog obrazovanja u Bosni i Hercegovini. Mi u?enici Turisti?ko-ugostiteljske škole Tuzla predstavljali smo projekat pod nazivom ‘ Turisti, imate li iMapu ?’Za više informacija o tom projektu možete tako?e pogledati na našem portalu Turisti?ki-leptir.

Informacije koje jos možete dobiti su smještaj, gastronomija I zabava u našem kantonu.

U posljednje vrijeme Turisti?ko-ugostiteljska škola je bila u?esnik i gost na raznim projektima uklju?uju?i i Zakuhajmo zajedno,te i StartUp Tourism.
Projekat Zakuhajmo zajedno je bio organizovani do?ek za reprezentativce Bosne i Hercegovine te i gra?ane Tuzlanskog Kantona koji su mogli u?estvovati.
Na tom projektu je u?estvovalo mnogo poznatih Svjetskih kuhara,uz pomo? sa u?enicima Turisti?ko-ugostiteljske škole.

StartUp Tourism je bio tako?er veoma uspješan projekat koji je bio manifestacija razvoja iz oblasti turizma.Ocjena te manifestacije je bila u cilju da sve ideje zaslužuju pažnju i pohvale za kreativnost svih mladih u?esnika,koji su htjeli pokazati svoje znanje i umije?e.

U našem Tuzlanskom kantonu možete prona?i sve što vam treba, ali predpostavljam da ve?ina turista prvo što pomisli kada do?e u neki grad to je dobro mjesto gdje bi mogli da doru?kuju, ru?aju ili ve?eraju. Što se ti?e takvih mjesta kod nas ima mnogobrojnih restorana, hotela, motela gdje mogu do?i da obave svoje obroke, u jako dobrom, kvalitetnom I zdravom pripremanju. Takvo mjesto možete posjetiti ?ak I u našoj školi jer mi imamo Ugostiteljske smjerove u našoj školi, a to su kuhari I konobari koji uz pomo? jako dobrih profesora svoju prakti?nu nastavu obavljaju u najboljem mogu?em radu.

 

?lanovi redakcije :

1. Semir Zimi?(?lan redakcije)
2.Dženan Sejdinovi?(prevodilac Njema?kog jezika)
3.Adnan Brkovi?(prevodilac Engleskog jezika)
4.Emina Deli?(PR sektor)
5.Velida Bajramovi?(Žurnalista)
6.Maida ?ati?(Žurnalista)
7.Sandra Požegi?(PR sektor)
8.Jasmina Mehmedovi?(PR sektor)
9.Lejla Hodži?(?lan redakcije)
10.Mirza Isakovi?(direktor redakcije)
11.Senad Goran(direktor redakcije)


skola

 

 

 

Share on facebook

FB Grupa Turisti?ki Leptir

 

Nova fotogalerija

 

 

Anketa

Panoramski turisti?ki autobus kroz Tuzlu ?
 

Vremenske prilike

Trenutno aktivnih Gostiju: 17 
Po?etna O nama Redakcija